Magunkról

A Jászkisériek Baráti Egyesülete / Közhasznú egyesület/ 2002.okt.22-n alakult Jászkiséren Az alakuló közgyűlésen 24 fő vett részt.
Azóta az Egyesületnek 46 tagja van.

Adószámunk: 18837445-1-16

Tagjaink közzé várjuk azokat a Jászkisérről elszármazottakat, akik akarnak és tudnak tenni valamit azért, hogy a község valamikori híre-neve fennmaradjon, jövője szebb-jobb legyen.
Figyelmet fordítunk a Jászság, és ezen belül Jászkisér történelmének megismerésére, a jászok valamikori szerepének bemutatására, a jász büszkeség ébrentartására.
Minden évben méltóképpen megemlékezünk október 6-án az Aradi Vértanukról. A Hősök Napján /május utolsó vasárnapja/ köszöntjük és vendégül látjuk a községünkben még élő II. Világháborús veteránokat.

Szorosabb kapcsolatot építünk ki a szerbiai Bácskossuthfalván élőkkel. / 1868-ban 220 jászkiséri család költözött ki a Bácskába, és ott megalapították a mai Bácskossuthfalva /Ómoravica/ települést./

Alapítólevél

Mi, szülőföldünk szeretetőből indíttatva – mert Őseink nekünk építették, emberré válásunk innen gyökerezik, mert folyton visszajár gondolatunk a gyerekkor felejthetetlen emlékeire, felelősséget érzünk Jászkisér jelenéért és boldog jövőjéért – elhatároztuk, hogy e kötődést szervezeti formában is kifejezzük, s létrehoztuk a JÁSZKISÉRIEK BARÁTI EGYESÜLETÉT.
Célunk, hogy a CSETE BALÁZS HONISMERETI EGYESÜLET-tel karöltve megmentsük elődeink örökségét, tárgyi és hagyományi emlékeit.
Jászkisér jeles szülötteinek emlékét felkutatjuk, megőrizzük. Fiainkat és unokáinkat az őseink emlékének tiszteletére neveljük.
Felelősséget érzünk Jászkisér külső és belső rendjéért. A község fejlődésének, szépítésének gondját magunkénak valljuk.

Jelentkezési lap innen letölthető!

Kezdőlap e-mail Fórum

Videótár

Hírlevél-2013

Csete Balázs Honismereti Egyesület

Jászkisériek Baráti Egyesülete

Jászkisér Gyermekeiért Alapítvány

Jászkiséri Pedagógus Női Kar

Jászkiséri Polgárőr Egyesület

Teleház

Természetjárók Gyermek Egyesülete

A portált a Jászkisér Gyermekeiért Alapítvány Teleháza üzemelteti.
Cím: 5137 Jászkisér Fő út 2.
Tel./fax: 57-550-170
e-mail: jaszkiser@telehaz.hu

Oldalunk az
NCA